Her Yıldızın Etki Saati Farklı Mı?

Astroloji, doğruluğuna inananlar için oldukça önemli bir kılavuzdur. Günler buna göre planlanabilir, ilişkiler bunlara göre ertelenebilir veya erkene alınabilir. Ancak bu, astrolojinin doğru bir kılavuz olduğunu düşünenler içindir. Her ne kadar pek çok yerde astroloji karşımıza çıksa da, bu sadece bir kesimi ilgilendiriyor. Toplumun bir kesimi astrolojiyle ilgilenirken bir kesimi bunun sadece uydurulduğuna inanıyor. Ancak artık kabullenilmesi gereken gerçekler de vardır. Örneğin astrolojinin, Kuran bilgilerine dayanıp, İdris Nebi’ye verilen bir ilim olması gibi. Kısacası astroloji sadece dünyada değil, öte boyutta da devam eden bir gerçektir.

 Astrolojik Gerçekler

Astrolojik gerçekleri göz önünde bulundurarak hareket etmemiz hayatımızı oldukça kolaylaştırır. Peki, nedir bu gerçekler? Yıldızlar, gezegenler ve üzerimizdeki etkileri… Şöyle de söyleyebiliriz: Burçlar. Burçlar, yıldız ve gezegenler bulundukları konuma bağlı olarak üzerimizde bıraktıkları bazı kalıcı etkilerden oluşmaktadır. Bu kalıcı etkiler karakterimize yansır ve bu da her burcun farklı bir karakter sistemi olmasını sağlar. Örneğin Yay Burcu’nun hareketli olması, Başak Burcu’nun titiz ve detaycı olması, yıldız ve gezegenlerin de katkılarıyla oluşmuş gerçeklerdir. Ancak tabii ki bir insanın karakterini belirleyen tek şeyin astroloji olduğunu söylemiyoruz.

 Yıldız ve Gezegenlerin Üzerimizdeki Geçici Etkileri

Yıldız ve gezegenlerin üzerimizde kalıcı olduğu gibi geçici etkileri de vardır. Örneğin gezegen saatleri ve günleri gibi. Her gün farklı bir gezegenle başlar ve başladığı gezegenin adını alır. Örneğin Pazartesi Günü Ay ile başlar ve dolayısıyla da Ay günüdür. Ancak Pazartesi Günü boyunca Ay etkili değildir. Bunun saatleri vardır. Peki, her yıldızın etki saati farklı mı? Evet, farklı. Bunu şöyle de açıklayabiliriz: Örneğin Perşembe Günü, Güneş battıktan sonraki 3. ve 10. saatler Jüpiter saatidir. Yani bütün gün Jüpiter saatlerinden oluşmamaktadır.