Klasik Bir Dekorasyon Nasıl Olur

Klasik bir dekorasyonun en önemli renkleri bej, kemik rengi, krem rengi gibi doğal ve yumuşak olan renklerdir. Sizde kendinize en uygun gördüğünüz renkleri seçerek dekore işlemlerine başlamalısınız. Kristal avizeler klasik tarzın önemli bir parçasıdır. Perde olarak ise uzun tül perdeler seçilebilir.

 Dekorasyon Nedir?

Yaşadığımız mekânların kullanım amaçlarına uygun olacak şekilde estetik ve sanatsal olarak düzenlenmesidir. Amaç, ilginç ve yaratıcı olacak tasarımların insanın kendine olan güvenini aşabilmek ve diğer insanlardan farklı kılmaktır. Hayal gücüne ve yaratıcılığına göre çok şahane dekorasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Dekorasyon adı verilen bir diğer adı ise süsleme sanatı olarak tanımlanabilir.

 Klasik Ev Dekorasyon Önerileri

Ahşap mobilyalar ile birlikte klasik dekorasyon arayışınızı daha yüksek bir seviyeye çıkarmanız mümkündür. Bu ahşap mobilyalara örnekler verecek olursak Televizyon ünitesinin yanında ahşap gömme dolaplar ve ahşap kitaplık ortama ayrı bir hava katacaktır. Klasik dekorasyon denilince akla ilk gelenlerden antika eşyalar vardır. Varaklı ya da oymalı aksesuarlar, ahşap biblolar ortama çok ayrı bir klasik tarz katacaktır.

Klasik tarzın vazgeçilmez olanlarından birisi de kumaşlardır. Daha çok mobilyalarınızda öne çıkan kumaşlar çizgili desenlerle veya çiçek baskılı kumaşlar gibi dokularla birleştirilebilir. Klasik bir dekorasyon için aksesuarların da büyük önemi vardır. Aynalar, tablolar, gümüş aksesuarlar, süslü vazolar ve mobilyalara uyumlu olacak şekilde büyük çiçekler işinizi görecektir. Duvarların renklerini açık bir renk seçmeniz ortamın ferahlığı açısından büyük önem taşır. Klasik bir dekorasyon istiyorsanız açık renkte duvarlar istediğiniz görünümü elde etmenizi kolaylaştırır. Bir zamanların modası olan duvar kâğıtları artık yerini boyaya bıraksa da geri dönüşü olmuştur. Modern duvar kâğıtları değil de ufak tefek dokunuşları olan duvar kağıtlarını tercih etmek daha olumlu olacaktır.